Vastused Sinu küsimustele Uponor Smatrix automaatika ja põrandakütte osas
Küsimused / Vastused

 

Millised paigaldusviisid sobivad kõige paremini põrandakütte paigaldamiseks?
See sõltub põranda konstruktsioonist. Betoonpõrandate puhul on kõige parem paigaldada põrandküttetorud enne betooni valamist. Torusid võib kinnitada armatuurvõrgule või kinnitada soojusisolaatsiooni materjali külge ning seejärel teha põranda betoneerimistööd.
Kergkonstruktsioonide puhul on soovitav kasutada kuivpaigaldust, kus torud kinnitatakse spetsiaalsetesse soonestatud isolatsiooniplaatidesse, kus küttepinna saavutamiseks kasutatakse lisaks spesiaalseid soojusjaotusplaate või puitlaagidel põrandate puhul kasutada laagide peal hõredat laudist koos metallist soojusjaotusplaatidega.

 

Mis teeb kiirguspõrandakütte nii mugavaks?
Erinevalt traditsioonilistest küttesüsteemidest, mis lihtsalt soojendavad õhku, soojendab kiirgav kuumus põrandast õhku läbi kogu põrandapinna. Nii on ka mugav käia paljajalu või lastel mängida muidu külmal puit-, marmor- ja keraamiliste plaatidega põrandal. Põrandakütte puhul jaotab kogu põrand soojust ühtlaselt ja ilma hääleta. See on mugav ja tervislik, kui pea on jahedamas ja jalad ning keha soojemates temperatuurides. Põrandakütte eelis on ka väiksem tolmu teke. Tolmulestad ei armasta liiga sooje temperatuure, samuti  ei ringle seda nii palju õhus nagu radiaatorkütte või muude õhku liigutatavate küttesüsteemidega.

 

Kas põrand võib liiga kuumaks minna?
Ei. Korralikult planeeritud ja paigaldatud vesipõrandaküte garanteerib mugavad, energiasäästlikud soojad põrandad, millel on mugav nii kõndida, istuda kui lamada. Põrandakütte automaatika hoiab temperatuurid täpselt õigel tasemel arvestades nii väli- kui sisetemperuuride muutumisi. Kui aga lisasoojus on vajalik nt ruumi erikonstruktsioonide tõttu, võib lisada kiirguskütte ka seintesse või laekonstruktsiooni.

 

Kas põrandaküte võib aidata inimesi allergiate puhul?
Jah. Põrandaküte hoiab õhku puhtamana, sest ei kasuta puhureid ja muid õhku liigutavaid süsteeme, mis võivad liigutada mustust, tolmu ja teisi allergeene õhus ning kogu majas ringi. Soojade kiirgusküttega põrandatega puudub vajadus vaipkatte järgi. Vaipkate on aga väga heaks paljunemiskohaks erinevaid allergilisi reaktsioone ja hingamisprobleeme tekitavatele tolmulestadele.

 

Millist tüüpi temperatuuri juhtimissüsteemi peaksin kasutama, juhtmevaba või juhtmetega varianti?
Kummalgi on omad eelised.Juhtmeteta võimalus annab vabaduse termostaate ümber paigutada kui ka lisada juurde soovi korral. Puudub vajadus seinakonstruktsioonide lahti võtmiseks paigaldamisel – tööaja kui ka materjalide kokkuhoid. Juhtmetega süsteemil on aga kindel voolukoht ning puudub vajadus patareide järgi. 

 

Mis on Smatrix mugavusprogramm?
Mugavusprogrammi määramisel kohandub süsteem ümbritseva õhu temperatuuriga, säilitades samal ajal põrandatemperatuuri määratud tsoonis. Kui kasutate alternatiivseid soojusallikaid, näiteks kaminat, vähendab süsteem omapoolset kütet selle asemel, et täielikult välja lülituda.

 

Mis on Smatrix trendide graafik?
Näitab ja võrdleb määratud temperatuure ruumitemperatuuridega eelnevast nädalast. Lisaks hindab see energiakasutuse mahtu samaks perioodiks.

 

Mis on automaatne tasakaalustus?
Iga ruumi temperatuuri automaatne tasakaalustamine arvutades igal hetkel mugavuse tagamiseks vajaliku energia.

 

Kas kiirgusküttel põhineva põrandakütte paigaldamiseks peab lõhkuma olemasolevad betoonplaadid?
Kindlasti mitte! Uponor pakub erinevaid võimalusi renoveerimisprojektideks.

 

Kas ma võin põrandakütte paigaldada köögimööbli ja sanitaartehnika alla?
Köögimööbli alla võib põrandakütte paigaldada, kui ei kasutata põrandal kinnitusi, mis võiksid toru kahjustada. Soovitatav on panna põrandaküte üle kogu põrandapinna, kuna köögi paigutus võib tulevikus muutuda. Põrandakütet ei panda tavaliselt sanitaartehnika ja -mööbli alla, kuna need on tavaliselt põrandale kinnitatud ja võivad potentsiaalselt põhjustada küttetorude kahjustusi.

 

Millist tüüpi põrandakatteid võin kasutada?
Võimalik kasutada kõiki põrandakatte tüüpe, kui soojustakistus ei ületa standardit. Puitpõrandatel või sarnastel materjalidel ei tohiks soojustakistus olla suurem kui 0,15m²k / w. Vaipade ja aluskihi jaoks ei tohiks kombineeritud väärtus olla suurem kui 2,5. Plaaditud põrandad sobivad eriti hästi põrandaküttega, kuna neil on vähene soojustakistus.

 

Mis on tsoon?
See on ala, mida soovitakse juhtida eraldi ruumitermostaadi abil. Enamasti on see üks tuba, kuid võib olla ka mitu ruumi. 

 

Mis on kollektor ja kuhu see peaks olema paigutatud?
Kollektor on keskne jaotuspunkt, kuhu küttekontuurid on ühendatud ning millega reguleeritakse põrandaküttesüsteemi. Seda kasutatakse põrandaküttetorudes veevoolu juhtimiseks ja eraldamiseks, nii et tsoone saab sõltumatult juhtida.

Asukoht - ideaalis kõige kesksemas kohas, mis tagab torustiku kõige majanduslikuma jaotuse. Kui see on vaid üks tsoon, siis on kõige parem paigutada kontroller sellesse piirkonda või nii lähedale kui võimalik.

 

Kas Uponor paigaldab kiirgusküttele põhinevaid põrandaküttesüsteeme?
Uponoril on partnerid ja soovitatavad paigaldajad, kes on koolitatud ja teadlikud kiirgusküttega põrandaküttesüsteemide projekteerimisest ja paigaldamisest.

 

Brožüürid

Uponor Smatrix Style nutitermostaadid

Uponor Smatrix Style nutitermostaadid

  • Uus disaintermostaat operatiivse temperatuurisensoriga
  • Optimeerib ruumi atmosfääri
  • Suurendab mugavust
  • Hoiab energiakulusid kokku
PDF 549.57kB
smatrix style

Smatrix automaatika

Smatrix põrandakütte ja -jahutuse automaatika brošüür

  • Uponor Smatrix kiirgukütteks ja -jahutuseks
  • Sinu efektiivsuse võti
  • Automaatne tasakaalustus: pidev irereguleeruv tempertuuri kontroll
  • Vähem juhtmeid, rohkem mugavust
PDF 6.12MB
uponor smatrix tehniline teave

Uponor Smatrix tehniline teave

Uponor Smatrix kiirguskütte- ja jahutuse juhtseadmete tehniline teave

PDF 12.56MB
0214A7ADEDFF4E60AF241E7BF5BCDA16

Uponor Smatrix Wave kiirjuhend

Smatrix Wave paigalduse kiirjuhend, erinevad keeled

PDF 111.85MB
9527AD4497E74700B960B23E0E61B62A

Uponor Smatrix Base kiirjuhend

Smatrix Base paigaldamise kiirjuhend erinevates keeltes

PDF 76.69MB
Videod

Elegantse disainiga Uponor Smatrix Style ruumitermostaat optimeerib nutikalt sisekliimat pakkudes suuremat mugavust ja vähendades kulusid. See on disain, mida sa tunned. Erakordselt täpsed andurid on kiire reaktsiooniajaga.

Iseõppiv ja intelligentne Uponor Smatrix automaatika hõlmab automaatse tasakaalustuse tehnoloogiat, mis parima mugavuse saavutamiseks mõõdab ja seadistab pidevalt vajalikku energiahulka.

Uponor Smatrix ühendamise juhendid
Juhendite list
Märgpaigaldus - torud kinnitatakse armatuurvõrgule. 

Kuivpaigaldus.

Uponor Siccus põrandaküte on mõeldud kasutamiseks puitpõrandale.