Isoleeritud ventilatsioonisüsteem

Kiire paigaldamine ventilatsiooniga ventilatsioonisüsteemiga

Isoleeritud ventilatsioonisüsteem

Isoleeritud ventilatsioonisüsteem

Eelisoleeritud ventilatsioonitoodete sarja kuuluvad samasugused tooted nagu standardsesse ventilatsioonisüsteemi. Soojustatud ventilatsioonitorustikku ümbritseb 15 mm vahtplast, mis kaitseb õhukanaleid ja komponente kondensatsioonivee tekkimise eest. 
Soome Ehitusteabe Sihtasutus valis eelisoleeritud ventilatsioonitorustiku 2009. aasta parimaks ehitustooteks. 

Isolatsioonimaterjal

Polüeteenvahust kasukas on kerge, ei tekita ebameeldivat ja kihelema panevat tolmu ning on suurepäraste isolatsiooniomadustega. Seepärast sobib torustik hästi nii soojendatud kui ka jahutatud õhu transportimiseks. 
Isolatsioonikiht pakub kondensatsioonivastast kaitset nii külmas kui ka soojas paigas. Tänu sellele piisab, kui katta kanalid lahtisest puistevillast soojusisolatsiooniga. See muudab paigalduse lihtsamaks ja kiiremaks ning vähendab kulusid. 

Tehases valmistatud

Isolatsioonikiht paigaldatakse tehases, seega on ta alati tihedalt torustikul, tagades soojustuse hermeetilisuse. Eelisoleeritud õhukanalite kasutamine säästab paigaldusaega ja -kulusid ning vähendab paigaldusvigu. 

Ühendused

Eelisoleeritud õhukanalid ja komponendid ühendatakse samal moel nagu standardne Uponori ventilatsioonisüsteem. Isolatsioonikihi hermeetilisus tagatakse pingutusvööga, mis surub liitekoha pinnad tihedalt kokku. See meetod garanteerib tihedad liitekohad ja hoiab õhukanali välispinnast niiskuse eemal. Pingutusvööd tarnitakse alati koos torustiku komponentidega, vajaduse korral saab neid lisaks ka eraldi osta. 
Ühendused on turvalised ja süsteem energiatõhus, kuna heitõhk annab soojavahetis oma soojuse värskele õhule.

Uponor isoleeritud ventilatsioonisüsteem

Uponor eelisoleeritud ventilatsioonisüsteem

  • Lihtne ja kiire paigaldamine
  • Püsivalt antistaatiline, mustusevastane sisepind
  • Energiasäästlik: madala rõhuga tilgad
  • Puuduvad spetsiaalsed tööriistad: seda saab käsitsi saega lõigata
  • Süsteem sisaldab laias valikus pistikuühendusi ja tarvikuid

Isoleeritud ventilatsioonisüsteemi paigaldamine

Video näitab Uponori eelisolatsiooniga ventilatsioonisüsteemi paigaldamist eramajja. Juba olemasolev isolatsioon väldib tarbetut isoleerimist kitsastes ruumides ja piiratud alal.